Podróż za horyzont

Pordóż za horyzont

Autor: Przemysław Śmiech
Reżyseria: Przemysław Śmiech
Lalki i scenografia: Anna Polarusz, Pracownia „Ani-Rusz”, Warszawa
Teksty piosenek:Ewa Śmiech
Muzyka, aranżacja, efekty dźwiękowe: Robert Dziekański, Studio Dziekan Records, Grodzisk Mazowiecki
Czas trwania: ok. 40 minut
Premiera: 29 maja 2010 r., Teatr Ochoty w Warszawie


To opowieść o przyjaźni i o tym, że nie należy nikogo oceniać zbyt pochopnie. Młodzi widzowie mają też okazję nauczenia się kolorów. 

Mała Małgosia chciałaby się dowiedzieć, co jest za horyzontem. Postanawia więc wyruszyć i sprawdzić to osobiście. Zanim jednak jej podróż się rozpocznie, poznaje złośliwego, lecz na szczęście mało szkodliwego potworka Ohydala. Ohydal wątpi w powodzenie wyprawy Małgosi i dlatego nieustannie namawia ją do pozostania w domu. Dziewczynka jednak nie rezygnuje, zwłaszcza, że cennych wskazówek udziela jej Słoneczna Pani. Aby dotrzeć za horyzont Małgosia musi zbudować most z siedmiu kolorów. Ale skąd wziąć te kolory? 

Pierwszy dziewczynka dostaje od Słonecznej Pani, kolejne musi znaleźć sama. W wyprawie towarzyszy jej Ohydal. Potworek najpierw przeszkadza i dokucza Małgosi, z czasem jednak staje się jej prawdziwym przyjacielem. Prawdziwym, czyli takim, na którego można liczyć w trudnych sytuacjach, a takich sytuacji nie będzie brakowało, oj, nie będzie. 

Małgosia w czasie swojej niecodziennej podróży pozna kilka niezwykłych postaci – pana Chmurka, pana Papryka, spotka się z Księżycem, przeżyje też coś naprawdę strasznego! Wszystko jednak skończy się szczęśliwie, wesoło i kolorowo.