O nas

Paweł Kołodziejski

Aktor.

Na deskach scenicznych zadebiutował w 2004 roku w spektaklach dyplomowych Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, którego jest absolwentem. Po ukończeniu szkoły został zaangażowany do zespołu Teatru Lalek „Fraszka”, z którym grał spektakle w szkołach i przedszkolach w całej Polsce i szlifował warsztat lalkarski. W 2009 założył wędrowny Teatr Lalek Igraszka, w którym gra do dzisiaj.
Prowadzi autorskie warsztaty teatralne, poprzez które przybliża dzieciom tajniki sztuki teatralnej.
Śpiewa, gra na gitarze, pisze teksty piosenek, do których komponuje muzykę ( także do spektakli dla dzieci).
W dubbingu użyczał głosu Gotfrydowi w serialu animowanym Przygody Mikołajka.
W 2017 roku napisał debiutancki scenariusz bajki ”Wiślana opowieść”, która wzbogaciła repertuar Igraszki.


Ania Miłek

Aktorka, teatrolożka, pedagożka.

Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, Szkoły Aktorskiej Machulskich oraz Pedagogium. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Rektora Akademii Teatralnej. Laureatka Konkursu Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie oraz
Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie.
Współpracowała m.in. z Teatrem Gargulec oraz Teatrem Urwis.


Przemysław Śmiech

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej.

Doświadczenia w aktorstwie lalkowym zdobywał w latach 1998 – 2004 w pracy w teatrze lalek „Fraszka”. Zagrał w spektaklach: „Czarodziejski kwiat”, „Cudowna jabłoń”, „Tajemniczy hipopotam.”
Od roku 2009 pracuje w Przedszkolu Niepublicznym „Agatka” jako instruktor teatralny. We współpracy z „Agatką” nagrał płytę „Yasełka Band”, do której napisał scenariusz jasełek „Radują się anieli” oraz teksty kilku piosenek. Jest także autorem bajki „Podróż za horyzont” granej w Teatrze Lalek „Igraszka”.
Od roku 2011 oprowadza wycieczki po Warszawie, drukuje regularnie w magazynie „Stolica”, wydał dwa tomy opowiadań pisanych gwarą warszawską: „Mowa z Grochowa” oraz „Na drugie nóżkie”.